Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Nauka samodzielnego ubierania się – garść praktycznych porad

Twoje dziecko jest na etapie chęci robienia wszystkiego samodzielnie? To zupełnie normalne, choć na początku efekty starań Twojej pociechy mogą być kiepskie. Ćwiczenia sprawią, że samodzielne ubieranie się stanie się dla niego czymś zupełnie normalnym, a Ciebie przy tym odciąży z codziennych obowiązków.

ubrania dziecięce

Już trzyletnie dzieci chętnie wybierają swoje codzienne ubrania, a przy tym nie chcą pomocy dorosłych! Stają się coraz bardziej samodzielne. Zakładanie i ściąganie ubrań oraz obuwia nie zawsze należy jednak to najłatwiejszych czynności. To oznacza, że często Twoja pociecha może mieć kłopoty z zapinaniem zamków, guzików, czy też rzepów. Szybko nauczy się tego, jeżeli dasz mu taką możliwość. A w tym przypadku dobrym pomysłem będzie zakup odpowiednich ubrań, które ułatwią naukę.

Te ubrania dla dzieci wspomagają naukę samodzielności

Już ubrania niemowlęce są szyte w taki sposób, aby można było je łatwo ściągać i zakładać. Jest to sposób na wspieranie rodziców, którzy wielokrotnie w ciągu dnia muszą zmieniać ubiór swojej pociechy. Wiele praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań jest również przenoszonych do ubrań dla dzieci. Jeżeli chcesz, aby Twoja latorośl czym prędzej usamodzielniła się pod względem ubierania się, powinnaś kupować mu dość luźną odzież, która jest całkiem elastyczna, a dzięki temu łatwa w zakładaniu. Spodnie z guzikami i zamkami mogą być problematyczne, zatem warto byś wybrała te z gumką w pasie, ponieważ są łatwe w zakładaniu i ściąganiu, więc bez trudu poradzi sobie z nimi dziecko niemal w każdym wieku. Na chłodniejsze dni z kolei warto postawić na kurtki z kapturem i zamkiem.

ubranka 1

Sprowadzone triki na szybkie ubieranie się

Jeżeli chcesz ułatwić swojemu dziecku naukę samodzielnego ubierania się, możesz zastosować kilka prostych trików. W przypadku kurtki, koniecznie musi ona mieć kaptur. Twoje dziecko założy kaptur na głowę, co sprawi, że włożenie rąk w rękawy będzie znacznie prostsze. Rysunki na odzieży również mogą okazać się wskazówką dla Twojej pociechy. Wzory najczęściej znajdują się na przedniej części t-shirtów oraz bluz. To ułatwia sprawę, a Twoje dziecko w ten sposób nie pomyli „przodu” ubrania z „tyłem”. Nie zapomnij również o regularnym pokazywaniu i chwaleniu. Musisz być cierpliwa. Nie wykonuj poszczególnych czynności za swoją latorośl, ponieważ to może sprawić, że dziecko się zniechęci. Jeżeli maluch robi coś źle, to spokojnie wytłumacz mu, jak to powinno wyglądać prawidłowo. Metodą prób i błędów, dojdzie on do perfekcji, a Ty będziesz cieszyć się samodzielnym i zdolnym kilkulatkiem! Jeżeli chcesz wyposażyć garderobę swojej pociechy w praktyczną, funkcjonalną i stylową odzież, odwiedź sklep z ubraniami dla dzieci MyBasic. Tam czeka na Ciebie wiele różnorodnych wariantów, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek.

ubrania 2

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy