Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Pajacyki niemowlęce – potrzebne czy zbędne ubranka w wyprawce dla noworodka i niemowlaka?

Pajac niemowlęcy to bardzo pomysłowe ubranko dla niemowląt. Stanowią kompletne jednoczęściowe ubranko i w zasadzie nic więcej maluszkowi nie jest potrzebne by wygodnie przespać noc i poznawać świat podczas dnia. Przeważnie szyje się je z bawełny bez domieszek, ale są dostępne także wersje welurowe i polarowe na chłodniejsze pory roku. Niektórzy rodzice pytają co to za wynalazek te pajacyki dla niemowląt, a inni znają już benefity płynące z posiadania tego wygodnego i jedynego w swoim rodzaju ciuszka.

pajacyki niemowlęce

Czy bawełniane pajacyki dla niemowląt nie będą za cienkie dla dziecka?

Niektórzy rodzice obawiają się, czy oby na pewno pajac zagwarantuje komfort termiczny bobasowi. Czy wystarczy nałożyć go na pieluszkę i cieszyć się wraz z dzieckiem wygodnym ubraniem. Ubranko założone maluchowi na gołą skórę to dobry pomysł na czas drzemki dziecka, na czas snu nocnego. Przykryty kocykiem maluszek będzie smacznie spał. Rodzice często decydują się założyć pod pajaca body z krótkim rękawem lub body niemowlęce bez

rękawków. I to również jest dobre podejście. Przede wszystkim niemowlakowi nie powinno być zbyt gorąco. Nie może mieć spoconego karku bo stąd już o krok do powstania niechcianych potówek. Przegrzane dziecko odczuwa znaczny dyskomfort. Pajacyki niemowlęce to bardzo sprytne ubranka dla dzieci idealnie dostosowane do potrzeb dziecka. Wszyte stopki dają ciepło w nóżki, ale zawsze można założyć na nie dodatkowe skarpetki. Tak często robią rodzice noworodka.

Rozmiary pajacyków niemowlęcych

Pajace dla niemowląt dostępne są w pełnej niemowlęcej rozmiarówce. Oznacza to, że znajdziecie je już w rozmiarze 50 dla wcześniaka i 56 dla noworodka. Warto zaopatrzyć się w kilka sztuk rozmiaru 56 i 62 przed porodem, tak by być gotowym na przyjście malucha na świat. Wyprawka dla noworodka bez pajacyków traci bo ważny jest komfort jaki dają pajace małemu użytkownikowi. Rozmiary kończą się na 104 czyli skorzysta z nich już spory chodzący maluch. Większe rozmiary idealnie nadają się na piżamkę dla dziecka. W takiej piżamce plecy dzieci będą zawsze zakryte.

Wygoda dziecka przede wszystkim

Na czym polega fenomen pajacyków niemowlęcych? Komfort dziecka musi być stawiany na pierwszym miejscu. Przede wszystkim na sposobie ich zakładania dziecku, czyli na zapinaniu. Zatrzaski są umieszczone na całej długości ciuszka, aż po kostki. Niemowlę kładziemy na rozpiętym pajacyku i zapinamy ubranko. Prawda, że proste i wygodne? Rodzice chwalą też fakt, iż materiał na plecach niemowlaka układa się zawsze tak samo. Maluch swoim przemieszczaniem się nie jest w stanie go podwinąć i przesunąć, a więc sprawić, że straci on swoją funkcję. Komfort maleństwa w czystym wydaniu.

Co jest najlepsze dla noworodka?

Często rodzice małych dzieci pytają nas co jest lepsze dla noworodka: pajac niemowlęcy czy komplety złożone z body kopertowego i półśpioszków. Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Doradzamy kupno obu ubranek dla niemowląt  i porównanie, co jest najlepsze dla Was i dla Waszego dziecka. Pajacyk dla niemowląt z powodzeniem zastępuje piżamkę noworodkowi. Nie ma też problemu ze zmianą pieluszki skoro przewidziano zapięcie w kroku. Z kolei wygodne body kopertowe dla malucha i półśpioszki wydają się być dobrym pomysłem na ubiór dzienny noworodków. Nie przegap okazji na przecenione pajacyki  dla malucha w najlepszych sklepach internetowych.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!

Ola
Pajacyki są najlepsze dla malucha! Bardzo polecam! Na początku kupowałam tylko bodziaki i śpioszki, ale potem przekonałam się do pajacyków niemowlęcych. Zakładałam synowi zawsze na noc do spania, ale też zdarzało się, że nosił pajacyk podczas dnia. Fajna sprawa.
2 lat temu
0
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Strona: 1 Wszystkie
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy