Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Klocki konstrukcyjne - jak wspomagają rozwój twojego dziecka?

Klocki konstrukcyjne, to zabawa i nauka w jednym dla Twojego dziecka. Pomogą rozwijać mu umiejętności manualne, techniczne a także będą wspomagały jego wyobraźnie za każdym razem umożliwiając budowę różnorodnych konstrukcji.

klocki

Czym są klocki konstrukcyjne?

Klocki konstrukcyjne, to zabawki edukacyjne dla dzieci, które umożliwiają im rozwój na wielu płaszczyznach. Klocki, to pojedyncze elementy a zadaniem dziecka podczas zabawy jest połączenie ich, w wyobrażoną przez siebie, całość. Istnieje wiele rodzai klocków konstrukcyjnych. Mogą być drewniane, plastikowe a niekiedy metalowe. Występują w wielu wariantach kolorystycznych oraz niekiedy są ukierunkowane na płeć poprzez kształty czy barwy. Od klocków typu lego klocki konstrukcyjne różnią się tym, że nie ma jednego założenia odnośnie tego, co ma z nich zostać ułożone. Wszystko zależy tutaj od inwencji układającego, etapu jego rozwoju oraz zdolności manualnych, jakimi operuje. 

Jak klocki konstrukcyjne wpływają na rozwój Twojej pociechy?

Rozwój dziecka należy na każdym etapie stymulować - dzięki temu dziecko rozwija się w swoim tempie, ale jednocześnie ma bodziec, mówiący mu, że samorozwój jest ciekawym doznaniem i warto włożyć w niego trochę pracy. Dzięki klockom konstrukcyjnym rozwijamy wiele aspektów u dziecka. Przede wszystkim kreatywność i wyobraźnię, które mogą w przyszłości procentować na wielu płaszczyznach. Układanie klocków daje także możliwość rozwijania umiejętności manualnych - małe rączki nie mają jeszcze w pełni wykształconej sprawności oraz precyzji ruchów. Układanie klocków pomaga ukierunkować ten rozwój poprzez zabawę a właśnie to dzieci lubią najbardziej - uczyć się, niekoniecznie mając tego świadomość. Układając klocki możemy także budować swoją relację z dzieckiem, tworząc konkurencje odnośnie tego, kto zbuduje ładniejszą figurę bądź komu uda się to szybciej. Możliwość układania klocków konstrukcyjnych przez dziecko, to dla niego także możliwość spojrzenia na świat z trójwymiarowej perspektywy. W początkowych fazach rozwoju pokazujemy dzieciom obrazki, czytamy książeczki, co jest świetną formą aktywizacji, jednak klocki pomagają spojrzeć na świat z perspektywy trójwymiarowej, czyli takiej, jaka będzie otaczała malca przez całe życie. Niewątpliwą zaletą klocków jest również to, że możemy je dostosować do wieku dziecka i dzieci w różnym wieku mogą się nimi bawić, znajdując w nich to, co na ich etapie rozwoju ma obecnie największe znaczenie.  

Gdzie kupić klocki konstrukcyjne? 

Klocki konstrukcyjne możemy kupić w wielu miejscach - zarówno w sieci, jak i stacjonarnie. Warto jednak zwrócić uwagę podczas zakupów na takie aspekty, jak bezpieczeństwo zabawek, estetyka ich wykonania oraz wysoka jakość materiałów, użytych podczas produkcji klocków. Wówczas będziemy mieli pewność, że dane klocki są dostosowane do potrzeb dziecka i odpowiadają zarówno jego, jak i naszym wymogom. Właśnie takie klocki konstrukcyjne możemy znaleźć w sklepie ankashop.pl - mamy tutaj duży wybór klocków konstrukcyjnych w rozsądnych cenach, idealnych zarówno dla chłopców, dziewczynek, jak i neutralnych. Możemy wybrać także interesującą nas ilość elementów - im więcej ich będzie, tym bardziej zaangażujemy w zabawę nasze dzieci a może i nam samym miło będzie ułożyć ulubioną postać z bajki czy najwyższego superbohatera, jakiego widzieliśmy. Ankahop.pl oferuje duży wybór klocków konstrukcyjnych w rozsądnych cenach, przyciągających uwagę dzieci stylistykach oraz z materiałów, które sprawiają, ze mamy gwarancję, że zabawka posłuży nam na wiele lat. 

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy