Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Bezpieczne tabletki przeciwko wypadaniu włosów u kobiet po porodzie i mam karmiących

Młode mamy, które karmią maleństwo piersią, z nieufnością podchodzą nawet do przyjmowania doustnie leków. Jednak zaawansowane technologie, mądrość natury oraz najnowsze badania jasno wskazują, że wiele składników wcale nie przenika do mleka matki, lub ma na nie nikły wpływ. Warto więc zaufać markom posiadającym wieloletnie doświadczenie, które właśnie w trosce o zdrowie i wygląd mamy, a także bezpieczeństwo maluszka tworzą preparaty wspierające mamy w pełni bezpieczne dla zdrowia i rozwoju dziecka.

łysienie

Jeśli w ciąży cieszyłaś się burzą włosów, to możliwe, że czas po porodzie mocno cię rozczarował. Hormonalna huśtawka powoli opuszcza twój organizm i niestety zabiera ze sobą także… twoje włosy. I choć proces ten jest nieunikniony, bo hormony muszą zakończyć cały cykl okołoporodowy są jednak preparaty, które pomogą ci w walce z wypadaniem włosów.

Łysienie telogenowe

Tak zwane „łysienie telogenowe” dotyczy niemal 90% kobiet po porodzie. Jest związane z gwałtownym obniżeniem stężenia estrogenów w organizmie. Młoda mama gubi wówczas włosy równomiernie na całym obszarze głowy, przez co fryzura znacznie traci na objętości. Podczas ciąży zachodzi do zahamowania cyklu wzrostu włosa, dzięki czemu na głowie zwiększa się ilość włosów. Po porodzie natomiast włosy przechodzą w fazę spoczynku i często ich liczba spada poniżej normy. O nadmiernym wypadaniu mówimy bowiem wówczas, gdy dziennie traci się powyżej 100 włosów.

Wypadanie włosów a odpowiednia dieta

Poporodowa utrata włosów może mieć także inne przyczyny. Na kondycję włosów i skóry głowy ogromny wpływ mają takie czynniki jak: stres, dieta czy anemia. I choć mleko mamy jest w pełni wystarczające dla malucha, to niedobór witamin i minerałów w diecie matki, sieje spustoszenie w jej organizmie, narażając ją między innymi na utratę włosów, a w konsekwencji łysienie.

Dieta karmiącej mamy powinna zawierać składniki bogate w witaminę A, witaminy z grupy B, a także żelazo, selen, cynk. Te jednak często znajdują się w produktach postrzeganych jako mało dietetyczne i pomijane przez młode mamy z uwagi na chęć szybkiego powrotu do formy sprzed ciąży.

Warto też wziąć pod uwagę, że wszelkie preparaty pielęgnacyjne jedynie ochronią włos z zewnątrz nie dostarczając mu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania środków witamin i minerałów. Tylko zbilansowana dieta dodatkowo wspomagana dobraną suplementacją jest w stanie pozytywnie wpłynąć na włos w jego najwcześniejszym stadium.

Vitapil specjalnie dla mam

Preparat Vitapil mama zawiera aż 17 składników odżywczych oraz pędy bambusa, które kompleksowo działają na skórę głowy, cebulkę oraz łodygę włosa. Są w pełni bezpieczne dla samej mamy, jak i karmionego malucha, ponieważ składniki preparatu takie jak żelazo, miedź czy cynk w żaden sposób nie wpływają na zawartość tych pierwiastków w mleku matki. Skład mleka jest relatywnie mały i w bardzo niewielkim stopniu ulega zmianie pod wpływem diety karmiącej mamy.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy