Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Jak wykorzystać tablice manipulacyjne dla dziecka i dlaczego warto po nie sięgać?

Tablica manipulacyjna dla dziecka to gadżet cieszący się coraz większą popularnością. Sięgają po nią rodzice, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku prawidłowy rozwój i mnóstwo dobrej zabawy. Też zastanawiasz się nad jej kupnem, ale nie wiesz, jak się nią posługiwać i dlaczego w ogóle warto? Wyjaśniamy w poniższym tekście.

Tablica manipulacyjna dla dziecka – co to za gadżet?

Obiła Ci się o uszy nazwa „tablica manipulacyjna”, ale nie do końca wiesz, co to za akcesorium? Spieszymy z wyjaśnieniem. To nic innego jak panel, na którym umieszczono rozmaite elementy, takie jak uchwyty, koła zębate, łańcuchy czy suwaki. Wszystkie te części są w pewnym stopniu ruchome, dzięki czemu dziecko może je przemieszczać, chwytać i ciągnąć bądź naciskać. Niektóre z nich wydają także określone dźwięki, co angażuje podczas zabawy również zmysł słuchu. Po co to wszystko?

Każdy maluch ma w sobie nieposkromioną chęć poznawania świata, przez co czasem sięga po niebezpieczne przedmioty. Tablica manipulacyjna jest dla niego bezpieczną alternatywą, która przykuwa wzrok, intryguje i zachęca do zabawy połączonej z nauką. Obsługa elementów przypominających przedmioty codziennego użytku stymuluje rozwój dziecka, ale mu nie zagraża, ponieważ wszystkie obiekty są profesjonalnie zamontowane i precyzyjnie wykończone. To świetna propozycja dla rodziców, którzy już od samego początku chcą zapewnić swojemu brzdącowi optymalne warunki do psychomotorycznego rozwoju.

Jak wykorzystywać tablicę manipulacyjną?

Kiedy kupisz swojej pociesze tablicę sensoryczną, poświęć jej trochę czasu i zachęć do zapoznania się z nową zabawką. Jeśli dziecko od razu nie zwróci uwagi na oryginalny gadżet, zaproś je do wspólnej zabawy. Tym samym z ochotą przystąpi do zapoznawania się z nową zabawką. Nie będzie to trwało krótko, ponieważ ilość możliwości przesuwania, przestawiania, naciskania czy otwierania poszczególnych trybików jest niezliczona. Malucha czeka zatem wiele godzin aktywnej zabawy i nauki. Tablica manipulacyjna spodoba się Twojemu dziecku, ale i Tobie, ponieważ dzięki niej zyskasz trochę wolnego czasu. Zamiast włączać dziecku bajkę w telewizji czy laptopie, aby móc np. przygotować posiłek, pozwól mu bawić się przy tablicy. Podobnie możesz postąpić także wówczas, gdy zechcesz zrobić pranie, poskładać ciuchy czy zmienić pościel w sypialni. Jeżeli zainwestujesz w praktyczną tablicę sensoryczną dwustronną, możesz zabrać ją do każdego pomieszczenia. Zatem zamiast uciekać się do prostych i wygodnych rozwiązań, które niewiele wniosą w życie maluszka, postaw na akcesorium, które aangażuje go w bezpieczny i pożyteczny sposób.

Dlaczego warto zdecydować się na tablicę manipulacyjną?

Dzięki tablicy manipulacyjnej Twoje dziecko rozwinie małą motorykę i nauczy się sprawnie posługiwać rozmaitymi przedmiotami. Przez to lepiej będzie radzić sobie z nauką jedzenia czy korzystania z wielu innych akcesoriów. Ponadto tablica sensoryczna to źródło mnóstwa bodźców. Maluch ma szansę zetknąć się z różnymi kształtami, fakturami i powierzchniami. Poprzez regularną zabawę na tablicy manipulacyjnej zyskuje także możliwość doskonalenia umiejętności logicznego myślenia, łączenia faktów i poszukiwania związków przyczynowo-skutkowych. Na sam koniec warto wspomnieć o frajdzie, jaką daje podopiecznemu odkrywanie nowych zależności i posługiwanie się oryginalnymi trybikami, które nie przypominają standardowych zabawek. Wysokiej jakości tablice manipulacyjne w różnych wersjach można zamówić w sklepie woobiboo.com.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy