Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Rozstępy - Jak skutecznie się ich pozbyć?

Rozstępy to problem, z którym zmagają się praktycznie wszyscy – kobiety, mężczyźni, młodzi czy osoby starsze. Dla jednych są nic nieznaczącymi przebarwieniami, a dla innych to powód do kompleksów. Co zatem powinno się zrobić, gdy rozstępy są doskwierającym problemem? Przekonajcie się sami!

rozstępy

Rozstępy – przyczyny problemu

  Przyczyną powstawania czerwonych bądź białych pasm na skórze, są upośledzone komórki odpowiadające za produkcję elastyny i kolagenu. Powstawanie rozstępów jest związane z nagłym wzrostem i utratą masy ciała, można tę zależność zaobserwować np. podczas ciąży. Skóra poddana regularnemu rozciąganiu traci jędrność i nie może samoistnie wrócić do pierwotnego stanu. Co w związku z tym powinno się zrobić, aby pozbyć się niechcianych zmian skórnych?

Laserowe usuwanie rozstępów

  Usuwanie rozstępów za pomocą lasera to jedna z dostępnych terapii na rynku medycyny estetycznej. Metoda ta polega na aplikacji wiązki promieniowania laserowego na skórę. Promienie lasera docierają głęboko do komórek tanek podskórnych i do skóry właściwej. Zabieg ten nie powoduje widocznych ran, a gojenie następuje niezwykle szybko i daje bardzo dobre rezultaty.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania rozstępów?

Usuwanie rozstępów z wykorzystaniem tej metody jest przeciwwskazane dla:

  • Kobiet w ciąży;
  • Osób chorujących na epilepsję;
  • Cukrzyków;
  • Osób, którym wszczepiono rozrusznik serca;
  • Osób chorujących np. na trądzik różowaty bądź łuszczycę;
  • Osób, które mają zmiany wirusowe.

Usuwanie rozstępów z wykorzystaniem lasera – jak się przygotować?

 Przede wszystkim powinno się zrezygnować z opalania na co najmniej miesiąc przed zabiegiem. Nie powinno się także stosować zabiegów złuszczających skórę np. peelingów. Golenie i depilacja jest również odradzana. Nie wskazane jest spożywanie alkoholu. W przypadku stosowania leków sterydowych, koagulacyjnych, fotouczulających, a także kremów z retinolem oraz ziół takich jak nagietek czy dziurawiec, o ile to możliwe należy je odstawić na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Ponownie stosować je można również po 2 tygodniach od jego wykonania.

Jak postępować po zabiegu?

W ciągu pierwszych dni po usunięciu rozstępów nie powinno się używać mydła oraz toników na bazie alkoholu, oraz peelingów. Niewskazane jest również wycieranie miejsc poddanych zabiegowi gąbką oraz ręcznikiem. Należy starannie unikać wszelkiego rodzaju podrażnień, które mogą pojawić się m.in. po saunie, gorącej kąpieli oraz opalaniu.

Jeśli szukają Państwo kliniki zajmującej się usuwaniem rozstępów, to zapraszamy do kontaktu! W Elite oferujemy usługi najlepszej jakości w dobrej cenie!

- Artykuł sponsorowany -

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy