Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Skuteczna pomoc najmłodszym

Dzieci to skarb każdego kraju. Jednocześnie to jednak właśnie one są najbardziej narażone na skutki biedy, braku opieki i wykluczenia społecznego. Nic więc dziwnego, że powstaje wiele stowarzyszeń i organizacji, które mają na celu pomóc najmłodszym oraz ich rodzinom w ułożeniu sobie życia. Nie da się bowiem ukryć, że problemem jest nie tylko sieroctwo, ale równie często widmo utraty rodziców, którzy z różnych przyczyn są niewydolni wychowawczo.

kid

Jedną z organizacji, która robi wiele by zapewnić dzieciom godny byt i ciepło rodzinne jest Fundacja SOS Wioski Dziecięce. Dzięki jej działaniom powstają specjalne osiedla, w których rodziny SOS zajmują się grupami dzieci liczącymi do 8 osób. Dzięki temu dzieci wychowują się w rodzinnej atmosferze mając przed oczami prawidłowe wzorce.

Tego rodzaju piecza zastępcza jest dobrym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wielu problemów, jakie mają chociażby podopieczni dużych domów dziecka. Dzieci nie są tu bowiem jedynie dużym skupiskiem. Problemy każdego malucha rozwiązywane są indywidualnie, co więcej, każde dziecko może liczyć na pełną ciepła opiekę. Dzięki temu dzieci czują się pewniej i łatwiej uniknąć im problemów wieku dorastania.

Rodzinna opieka nad dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą być wychowywane przez swoich biologicznych rodziców jest dobrym pomysłem, który przynosi efekty. Dzieci otoczone takim wsparciem znacznie lepiej radzą sobie w dorosłym życiu i rzadziej niosą za sobą traumy nieszczęśliwego dzieciństwa. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej tego typu inicjatyw.

Dzieci w takich miejscach dostają wszystko to, czego nie mogły bądź nie były wstanie dostać od swoich rodziców. W ten sposób dzieci pozostające pod opieka fundacji mają szanse poznać i żyć jak w normalnej rodzinie. Bez tego istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie przywiązywałyby uwagi do taki istotnych a jakże podstawowych zachowań jak chociażby przygotowania i spędzanie we wspólnym gronie rodzinnym świąt takich jak np. Boże Narodzenie czy Wielkanoc. To tego typu zachowania i obcowanie pozwoli na to, aby w przyszłości te dzieci mogły powtarzać doświadczony wzorzec będąc już dorosłymi i posiadając własne rodziny oraz dzieci.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy