Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Urządzenia, które przydadzą się w domu z niemowlakiem

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny często przynosi ze sobą wiele zmian – nie tylko emocjonalnych, ale również w organizacji samych wnętrz w mieszkaniu. Konieczne okazuje się kupienie nowych urządzeń, które do tej pory były zupełnie niepotrzebne – zobacz o czym mowa!

upd1

Elektroniczna niania

Pierwszy i najważniejszy zakup młodych rodziców to elektroniczna niania. Urządzenie, które składa się z odbiornika i nadajnika – choć nowsze modele to dwa nadajniki – dzięki któremu możesz stale mieć podgląd na to, co się dzieje w pokoju malucha. Niektóre modele mają tylko mikrofony lub głośniki, te bardziej zaawansowane również kamerki i wyświetlacze. Co więcej, elektroniczne nianie posiadają obecnie o wiele więcej funkcji. Gdy słyszysz, że Twoje dziecko się przebudza, możesz z drugiego pokoju puścić mu kołysankę wgraną w urządzenie. Jeśli natomiast maluch uspokaja się pod wpływem Twojego głosu, powiedz coś do niego – ta opcja działa tylko wtedy, jeśli elektroniczna niania składa się z dwóch nadajników.

upd2

Pralka z trybem dziecięcych ubranek

Dziecięca skóra potrafi być bardzo wrażliwa. Dodatkowo należy dbać, aby organizm dziecka był w jak najmniejszym stopniu narażony na kontakt z detergentami i roztoczami, by uniknąć alergii u malucha. Dlatego też tak ważny jest dobór odpowiedniej pralki automatycznej – sprawdź dostępne tu modele: https://www.euro.com.pl/pralki.bhtml. Najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie, w którym będzie gotowy tryb do prania dziecięcych ubranek. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że tkaniny wyprane w wysokich temperaturach są wolne od roztoczy i innych mikroorganizmów, a dodatkowe płukanie pozbyło się resztek proszku do prania lub płynu zmiękczającego.

Podgrzewacz i sterylizator butelek

Te dwa, a w zasadzie nieraz jedno urządzenie pomoże w karmieniu malucha zarówno w domu, jak i poza nim. Jeśli kupisz produkt 2 w 1 ułatwisz sobie zadanie – w tym samym urządzeniu będziesz podgrzewał butelki do takiej temperatury, aby była ona idealna dla Twojego dziecka, a po zjedzeniu i umyciu butelek, będziesz mógł je łatwo wysterylizować wraz ze smoczkami, by mieć pewność zachowania maksymalnej higieny.

upd3

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza

Odpowiednio czyste i wilgotne powietrze w domu to klucz do zdrowia. Kiedy wszystkie parametry powietrza są utrzymane na właściwym poziomie, zapewniasz maluchowi spokojny sen, lepsze zdrowie, a także chronisz go przed alergiami. Nawilżacz powietrza warto ustawić niedaleko łóżeczka dziecięcego, podobnie jak oczyszczacz – w szczególności w okresie zimowym, gdy w dużych miastach pojawia się smog i przedostaje do wnętrz domów. Obecnie dostępne są już urządzenia 2 w 1 – oczyszczacze i nawilżacze, abyś mógł zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i przestrzeń w mieszkaniu. Jeśli jednak w pokojach panuje zbyt duża wilgoć, wówczas nie powinieneś używać nawilżacza, a wręcz przeciwnie – osuszacza powietrza. Pamiętaj, że za wysoka wilgotność powietrza może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni!

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy