Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Mata edukacyjna dla dziecka – czy warto kupić?

Wyprawka dla dzieci z roku na rok staje się coraz większa. Kiedyś wystarczyło kilka podstawowych produktów, które pozwalały na opiekę nad dzieckiem. Z czasem jednak wymagania rodziców zaczęły rosnąć. Poszukujemy rozwiązań wygodnych, które zapewnią nam chociaż chwilę odpoczynku w zabieganym dniu. Czy właśnie takim rozwiązaniem jest mata edukacyjna? Czym właściwie różni się od zwykłego kocyka czy dywanu? Czy warto ją mieć w domu?

mata edukacyjna

Mata edukacyjna – co to takiego?

Mata edukacyjna pełni 2 główne role – przede wszystkim jest ochroną przed podłogą, a po drugie posiada elementy wspierające rozwój noworodka. Oczywiście można się bez niej obejść, równie dobrze można ją zastąpić grubo złożonym kocem i różnymi zabawkami, ale nie da się ukryć, że mata edukacyjna to po prostu wygoda – dla rodzica i dla dziecka. Mata nie tylko sprawi, że maluch będzie miał miękko i ciepło, ale również zapewni mu to bezpieczeństwo (nie sturla się z maty, nie uderzy o twardą powierzchnię). Dodatkowo mata sprawi, że dziecko nie będzie się nudziło. Ciekawe akcesoria zainteresują noworodka, a wraz z upływającym czasem, chętnie będzie się nimi bawił i odkrywał codziennie na nowo. Taka mata może posłużyć latami. Chociaż najczęściej kupujemy ja dla dzieci świeżo po urodzeniu, może ona także sprawdzić się w pokoju kilkulatka np. jako dywan czy podłoga do namiotu. Można ją swobodnie kłaść w ogródku czy na łące i zastąpi nam często niewygodny koc.

Jakość i cena

Mata edukacyjna to wydatek rzędu kilkudziesięciu – kilkuset złotych, w zależności od wielkości i załączonych akcesoriów. Czy to dużo? Raczej nie, zakładając, że za koc standardowej jakości (miękki i w miarę gruby) zapłacimy ok. 50 – 100 zł. Przyjmuje się, że im lepsza jakość produktu, tym wyższa cena, ale nie zawsze należy się tym kierować. Dobra mata to taka, która będzie spełniała nasze wymagania. Nie każdy potrzebuje maty za 300 zł, która pozwoli na przykrycie całej podłogi w pokoju. Ważne, żeby mata posiadała wszystkie niezbędne certyfikaty. Będzie to gwarancją bezpieczeństwa dla naszej pociechy. Dodatkowo należy sprawdzić z jakich materiałów została wykonana, czy posiada dodatkową warstwę izolacyjną, czy ma odpowiednią grubość. Nie bez znaczenia jest także jej kolorystyka, która powinna być przyjemna, ale nie męcząca. Najlepiej jak dodane akcesoria do maty można ściągać i wymieniać na nowe – dzięki temu przedłużymy życie maty.

Mata edukacyjna, chociaż nie jest wydatkiem koniecznym, z pewnością przyda się w domu każdego świeżo upieczonego rodzica. Ten estetyczny produkt daje chwile wytchnienia w wymagającej opiece nad noworodkiem, a do tego jest kolorowym uzupełnieniem dziecięcego pokoju. To także doskonały pomysł na prezent dla innych młodych rodziców.

Więcej informacji znajdziecie na Droga Zdrowia.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy