Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Pielęgnacja noworodka - co musisz o niej wiedzieć?

nóżki dziecka

Gdy w rodzinie pojawia się dziecko oczywiście wszystko zmienia się o 180 stopni i rodzina musi rozpocząć zupełnie inne życie. Kluczową sprawą, która wtedy powinna być dla nas ważna to oczywiście pielęgnacja noworodka. Każdy powinien zdać sobie sprawę z tego, że dziecko jest bardzo delikatne i w związku z tym trzeba zdecydować się na taką pielęgnację, która nie spowoduje nic złego.

Podstawa to oczywiście wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry. W tym momencie mamy już wiele ciekawych propozycji w sklepach i rzeczywiście nie powinno być większych problemów ze znalezieniem takich elementów, dzięki którym pielęgnacja stanie się łatwiejsza. Na pewno warto wybierać takie produkty, które przygotowane są właśnie z myślą o dzieciach.

Noworodek jest bardzo delikatny i często narażony na odparzenia, dlatego właśnie trzeba wybrać takie rozwiązania, w których tych odparzeń nie będzie. Między innymi wybór różnorakich olejków do pielęgnacji jest bardzo ważny, by dzięki nim natłuszczać skórę. Oczywiście trzeba także pomyśleć o nieco innych produktach takich jak pudry do ciała. Opcji jest obecnie wiele i tym samym łatwiej jest prowadzić skuteczną pielęgnacje skóry. Nie można zapominać również o tym, że skuteczna pielęgnacja to regularne dbanie o czystość dziecka. Nie może być sytuacji, w której dziecko jest bardzo długo w jednej pieluszce, ponieważ wtedy odparzenie skóry będzie bardzo szybko się pojawiać.

Musimy także pomyśleć o znalezieniu odpowiednich środków do prania, które będą bardzo delikatne. Początkowo najlepiej będzie wybierać płatki mydlane, które pozwolą uprać ubranka a jednocześnie są na tyle delikatne, że nie będę u dziecka powodować uczuleń oraz innych przykrych reakcji. To jak się wydaje bardzo ważna sprawa i warto w tym właśnie kierunku rozwijać wybierane przez siebie produkty prania. Z czasem, gdy noworodek już będzie nieco większy będzie można się zdecydować także na jakieś propozycje płynów do brania specjalnie stworzonych z myślą o dzieciach, które najczęściej są także bardzo delikatne i również będą dobrym wyborem.

Możliwości są tutaj rzeczywiście różne i wyłącznie od nas będzie zależeć na co się decydujemy. Na pewno kluczowe będzie wybieranie produktów do pielęgnacji stworzonych właśnie z myślą o dzieciach tak by wybrać produkt, który będzie bezpieczny dla skóry dziecka. Przed zakupem warto także zajrzeć do składu takiego produktu, ponieważ wtedy łatwo nam będzie ocenić czy jest to rzeczywiście produkt odpowiedni dla dziecka i rzeczywiście bezpieczny.

Zobacz także - rozszerzenie diety niemowlaka

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy