Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Soki dla najmłodszych, zdrowsze od wody

Maluchy potrzebują jak najwięcej witamin oraz minerałów, aby ich rozwój był harmonijny. Soki to cenne źródło błonnika, który pozwala jelitom na prawidłową prace, a to z kolei eliminuje przykre dla najmłodszych zaparcia.

sok i dziecko

Sok dla niemowląt, jak wybrać ?

Niemowlaki przygodę z sokami zaczynają od piątego miesiąca życia. Od tego momentu można podać dziecku sok z jabłek. Ten owoc jest najbardziej bezpieczny dla najmłodszych, a to dzięki temu, że nie zawiera alergenów oraz posiada duże ilości błonnika, który zbawiennie wpływa na brzuszki naszych maluchów. Jeśli obawiamy się, że dziecko może źle zareagować na pierwszy sok, można rozrobić go niegazowaną wodą mineralną przeznaczoną dla dzieci. Innym owocem, z którego można przygotować sok dla niemowląt jest marchew, która jest bardzo bezpieczna i nie wywołuje alergii u najmłodszych.

Nieco starsze dziecko może już przyjmować soki, które są przygotowane jako starty owoc lub można zakupić specjalny sok dla dzieci, który oznaczony jest, jako produkt specjalnego przeznaczenia. Wówczas mamy pewność, że podawany napój  jest odpowiedni dla naszej pociechy.

Sok czy nektar ?

Jeżeli dziecko je większość potraw, możemy bez problemu wprowadzić do jadłospisu nektar, czyli przecier z owoców zmieszany z wodą. Nektar zawiera cząstki owoców, które mają dużo witamin i cennych minerałów. Zwolennicy nektarów podkreślają, że tak przyjmowane owoce są bardziej przyswajalne przez organizm, co znów wiąże się z podniesieniem odporności i ogólną poprawą kondycji organizmu. Pamiętajmy, że przed zakupem soku czy nektaru powinniśmy dobrze zapoznać się ze składem, tak aby być pewnym, że małe dziecko może je spożywać. Trzeba podkreślić, że obecnie wiele osób przed zakupem jakiegokolwiek produktu uważnie studiuje skład, który podaje producent. Dzięki temu możemy wyeliminować takie składniki, jak syrop glukozowo-fruktozowy, który jest jedynie sztucznym ulepszaczem smaku nie wnoszącym nic dobrego do jadłospisu.

Soki dla dzieci nie mogą zawierać sztucznych barwników czy dodatków. Zwróćmy też uwagę, skąd pochodzą owoce użyte do wytworzenia produktu, bowiem im dalszy kraj, tym większe prawdopodobieństwo użycia środków chemicznych do ich konserwacji w czasie transportu.

Soki zrobione przez mamy

Soki dla dzieci przygotowane w domu są najświeższe i najzdrowsze, a to dlatego, że wiemy z czego je robimy i co do nich dodajemy. Owoce wyciśnięte przez sokowirówkę czy starte na tarce to propozycja dla malucha na dobry podwieczorek. Ważne jest, aby owoc nie był nadgniły i był pochodzenia ekologicznego. Nie dodawajmy cukru do tak przygotowanych soków. W owocach naturalnie występuje cukier, tak więc nie dosadzajmy żadnych soków czy przecierów. Po co poprawiać przyrodę ? Kwaskowate owoce możemy zawsze pomieszać z tymi słodszymi. Tak powstała mieszanka będzie naturalnie słodka, a pociecha z pewnością będzie zadowolona z pysznego dodatku do obiadu.

Coraz więcej powstaje punktów sprzedaży soków, które są przygotowane ze świeżych owoców i są dedykowane właśnie dla najmłodszych. To idealne rozwiązane, kiedy zabiegani rodzice nie mają czasu przygotować samodzielnie zdrowego napoju dla dziecka. Ta moda niedawno zawitała do naszego kraju, jednak już ma sporo zwolenników.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!

Rabatka
A nasz dzieci najbardziej lubią Bobofrut
I wiadomo, gdzie go kupujemy: https://rabatka-sklep.pl/36-napoje-dla-dzieci
7 lat temu
0
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Strona: 1 Wszystkie
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy