Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Troska i coś więcej niż pomoc finansowa

Organizacje pozarządowe, nawet w krajach wysokorozwiniętych i z bogatym zapleczem socjalnym, spełniają niezwykle istotną rolę w kształtowaniu rzeczywistości. W kształtowaniu wzorców wychowania, szacunku i bliskości. Wolontariusze oraz etatowi pracownicy starają się docierać do osób potrzebujących nie tylko jednorazowego wsparcia, ale też regularnej opieki. W przypadku najmłodszych, dzieci i nastolatków, pomoc ma szczególne znaczenie, gdyż jest nadzieją na lepsze jutro. Na rozwój i następnie na szczęśliwe życie.

kobieta z dzieckiem

Szansa na lepsze jutro

Chociaż Polska należy do grona państw z opieką socjalną na poziomie powyżej przeciętnym i władze, niezależnie od opcji politycznej, starają się pomagać najuboższym, to trudno jest dotrzeć do wszystkich potrzebujących. Przeszkodą w dotarciu do nich mogą być zarówno niejasne przepisy, jak również brak kompetencji lub empatii, co niestety spotyka się u pracowników opieki socjalnej.

Dlatego tak istotne znaczenie mają organizacje pozarządowe, których celem jest niesienie pomocy najmłodszym, w tym także dzieciom pozostawionym bez opieki najbliższych. Dzieciom, które choć nie oczekują wiele od świata, należy się realne wsparcie od dorosłych. Pomoc zarówno w sferze materialnej, jak również mentalnej. Pomoc, której ani nieobecni bądź zagubieni rodzice, ani lokalne władze nie są w stanie przekazać.

W Polsce i na całym świecie

Spośród organizacji pozarządowych szczególne miejsce na mapie świata zajmuje stowarzyszenie SOS Children Villages, którego częścią jest polski odział SOS Wioski Dziecięce. Od blisko siedmiu dekad SOS Children Villages zajmuje się organizacją różnorodnych form pomocy dla dzieci, która ma na celu przygotować je do dorosłego życia. I choć organizacja została założona w 1949 roku z myślą o powojennych sierotach, to dziś zajmuje się wsparciem także dla najmłodszych i rodzin z terenów nieobjętych konfliktami zbrojnymi. Dlatego też jednym ze 135 krajów należących do SOS Children Villages jest Polska.

Krajowy oddział korzystając z międzynarodowego doświadczenia i znajomości lokalnej specyfiki, od lat zajmuje się wspieraniem najmłodszych dzieci i nastolatków. Tworzone są nowe programy i inicjatywy wyrównujące szanse, działające w ramach szeroko rozumianej opieki zastępczej. Pomoc finansowa, pomoc lokalowa czy finansowanie edukacji to znacząca część aktywności, o której warto dowiedzieć się więcej ze strony internetowej wioskisos.org.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!

Mr Ray


Potrzebujesz finansów? Szukasz finansów? Szukasz pieniędzy, aby powiększyć swój biznes? Pomagamy osobom i firmom w uzyskaniu kredytu na rozwój działalności i założeniu nowego biznesu o dowolnej wysokości. Uzyskaj pożyczkę po przystępnej stopie procentowej w wysokości 3%, Czy potrzebujesz tej gotówki / pożyczki na prowadzenie działalności gospodarczej i do rozliczania rachunków? Następnie wyślij nam wiadomość e-mail, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem poczty e-mail: gorgerand403@gmail.com
6 lat temu
0
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Strona: 1 Wszystkie
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy