Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Mleko modyfikowane

To, co podajemy dziecku do jedzenia, ma ogromny wpływ na jego rozwój oraz zdrowie. Wygoda i brak czasu sprawiają, że często sięgamy po najprostsze rozwiązania, czyli gotowe posiłki dla najmłodszych w słoiczkach. Ogólnie nie ma w nich nic złego pod warunkiem, że zrobione są z naturalnych składników i nie posiadają chemicznych ulepszaczy. Warto zatem wiedzieć czym różni się organiczne jedzenie od tego nieorganicznego i dlaczego mleko modyfikowane nie jest złe.

a81

Organiczny pokarm dla niemowląt – czyli właściwie co?

Organiczne kojarzy się nam z ekologicznym. I tak właśnie jest. Wszystko to, co ekologiczne nazywane jest organicznym i odwrotnie. Są to produkty rosnące w naturalnych warunkach, bez sztucznych nawozów, bez GMO, bez ingerencji chemicznych składników. Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego to właśnie taki mi składnikami powinniśmy karmić nasze dzieci. Wszystko, co zawiera choćby śladowe ilości chemikaliów i sztucznych składników może bardzo negatywnie wpływać na rozwój dziecka, na jego zachowanie i przyszłe preferencje żywieniowe. Dlatego już rozszerzając pokarm dla niemowląt, np. o dania ze słoiczków, sprawdzajmy bardzo dokładnie ich skład. Jeśli mamy do czynienia z daniem „Szpinak z ziemniakami” w składzie znaleźć powinny się ziemniaki i szpinak. Jeśli chcemy podać dziecku mus z jabłek, w jego składzie mają się znaleźć wyłącznie jabłka. Jasne informacje, dzięki którym możemy być pewni co do tego, co podajemy naszym pociechom.

Mleko modyfikowane – nie taki diabeł straszny

Słowo modyfikowane w mleku modyfikowanym wzbudza szereg negatywnych opinii. Utarło się, że jeśli coś jest modyfikowane, to jest niezdrowe, wypełnione chemią i na pewno szkodliwe. W przypadku mleka – nic bardziej mylnego. Mleko dla niemowląt, które nazwane zostało modyfikowanym, to tak naprawdę mleko następne uzupełnione o składniki niezbędne dla rozwoju starszych dzieci. Dedykowane jest dzieciom po 12 miesiącu życia i zastępuje mleko z piersi bądź mleka następne. Mleka te mają w składzie dużo białka, odpowiednio dobrane tłuszcze w tym wielonienasycone kwasy tłuszczowe LCP, które wspierają rozwój mózgu i komórek nerwowych w tym okresie rozwoju.

Natomiast błonnik probiotyczny wspiera rozwój flory bakteryjnej. Wszystkie te składniki są bardzo precyzyjnie skomponowane i silnie oddziałują na rozwój dziecka. Bez modyfikacji nie dałoby się stworzyć tak dobroczynnego produktu. Odpowiednie dopasowanie składników ma wpływ na harmonijny i zdrowy rozwój w tym okresie życia dziecka, kiedy nie ma już mleka matki. Organiczne składniki spożywcze to klucz do stworzenia dobrego i pełnego dania dla dziecka. To właśnie ich obecność tak pozytywnie wpływa na rozwój malucha. Ponadto produkty te mają lepszy i intensywniejszy smak. Nie tylko najmłodsze dzieci, ale także te starsze i my sami powinniśmy wypełniać swą dietę organicznymi produktami. Jest to bardzo ważne zarówno w rozwoju, jak i zachowaniu zdrowia przez całe życie.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy