Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Mięśnie Kegla - ćwiczenia

Współczesne kobiety, które spodziewają się dziecka mają znacznie większy komfort psychiczny i dlatego nie zawsze boją się momentu porodu, ponieważ mają na uwadze szereg ćwiczeń, które mogą pomóc dziecku w przyjściu na świat. Jednym z takich gadżetów są kule gejszy, odpowiedzialne za ćwiczenia mięśni Kegla aktywnych podczas porodu oraz pomocne w zażegnaniu problemów z nietrzymaniem moczu i powrotem do formy po porodzie.

kulki gejszy

Z tych właśnie powodów kule gejszy są często polecane przez urologów i ginekologów, mimo, że uznawane są za gadżet erotyczny, służący wzmacnianiu intensywności doznań seksualnych. Ogólnie rzecz biorąc kule gejszy wzmacniają mięśnie Kegla, ponieważ te z wiekiem osłabiają się i mogą być przez to źródłem wielu chorób o wstydliwym charakterze. Kule gejszy są umieszczane w pochwie, a najbardziej bezpieczne są te wykonane z silikonu medycznego o właściwościach hipoalergicznych, ponieważ nie powodują żadnych infekcji i zadrapań. W środku kul znajdują się mniejsze, które obijając się o siebie powodują powstawanie drgań, pod wpływem których pochwa staje się bardziej elastyczna i wzmacniają się dzięki temu wspomniane mięśnie Kegla. 

Rodzaje kul gejszy

Kule gejszy marki Plumbum.com.pl występują w wersji podwójnej lub pojedynczej, te drugie są przeznaczone głównie dla kobiet początkujących, u których zdiagnozowano tyłozgięcie macicy lub w przypadku, gdy jest ona znacznie obniżona. Aplikacja kul gejszy jest podobna do używania tamponów, a ich położenie jest z góry określone w taki sposób, że jedna z kul powinna przylegać do szyjki macicy, a druga powinna być przytrzymywana przez mięsnie pochwy. Kule gejszy można nosić maksymalnie kilka godzin w ciągu dnia, jednak zaleca się rozpoczęcie od czasu maksymalnie 45 minut i stopniowo go zwiększać, ale tylko w ramach konkretnych potrzeb. Ważne jest, by przed i po wyjęciu kulek gejszy z pochwy, umyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Kule gejszy dzieli się na grawitacyjne i biofeedbackowe, które są lżejsze od pierwszych i przez to częściej polecane przez specjalistów. Kulki grawitacyjne przybierają najczęściej postać okrągłych ciężarków i możliwe jest przy ich użyciu stopniowanie wysiłku wkładanego w poruszanie nimi. W obu przypadkach najważniejszy jest umiar i unikania przeciążanie mięśni Kegla, co może mieć negatywny skutek zwłaszcza dla kobiet, które planują w najbliższym czasie ciążę.

Jakie są główne korzyści korzystania z kul gejszy?

Kule gejszy mają wiele prozdrowotnych funkcji i poza ćwiczeniem mięśni Kegla pomagają w urozmaiceniu życia erotycznego, które jest skutecznie pobudzane poprzez zastosowanie gadżetu w postaci kul gejszy. Ponieważ kule gejszy mają również na celu ułatwianie porodów, mogą je stosować kobiety w ciąży, dzięki czemu odciążane są mięśnie miednicy, które dźwigają rosnące w brzuchu dziecko. Jeżeli pojawiają się wątpliwości co do słuszności ćwiczeń tego rodzaju, warto zapytać położnej lub lekarza prowadzącego, którzy zalecą lub odradzą taką formę zapobiegania komplikacji przy porodzie.

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy