Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Usta idealne

Która kobieta chociaż raz nie pomalowała sobie ust? Niekoniecznie musiała to być pomadka kolorowa, ale na przykład ochronna, bezbarwna?

pomadka

Każda z kobiet ma w torebce, chociaż jedną taką pomadkę do ust. Usta narażone na czynniki zewnętrzne jak mróz, wiatr, czy ostre słońce, potrzebują dodatkowej ochrony i regeneracji, które mogą zapewnić im właśnie takie pomadki. Każda kobieta, która pragnie mieć idealne usta musi wybrać idealną dla siebie pomadkę. Przegląd oferty pomadek do ust dokonała Hanna Kluza - Product Manager sklepu internetowego z kosmetykami i perfumami Amfora.pl

Przegląd pomadek do ust

1 Pomadki do ust ochronne – to najczęściej używane pomadki do ust przez kobiety. Mają one działanie regenerujące, jak i nawilżające. Poprawiają elastyczność i napięcie skóry na ustach. Wzmacniają bariery ochronne, zapobiegają utracie wilgoci, a także pielęgnują naskórek. Polecane są przede wszystkim dla kobiet, które mają problemy z wysychaniem i wiotczeniem skóry ust. Regularne stosowanie pomadki ochronnej przyczynia się do odbudowy i wzmocnienia naskórka.

2 Pomadki do ust kolorowe – to wszystkie te pomadki, które są napigmentowane kolorami. To wśród nich, kobiety mogą przebierać do woli w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie koloru. To one wykańczają nie jeden piękny makijaż i to one nadają czasem wyrazu całej stylizacji. Dzięki ogromnej gamie kolorów każda kobieta metodą prób i błędów, może znaleźć kolor idealny dla siebie, albo kilka kolorów. 

3 Pomadki do ust kremowe – świetnie spisują się w nawilżaniu i odżywieniu skóry ust. Posiadają w swoim składzie lekki wosk, dzięki któremu wargi nie przesuszają się. Ich wadą jest jedynie to, że nie utrzymują się za długo na ustach.

4 Pomadki do ust trwałe – różnią się one pod pomadek kolorowych tym, że zawierają o wiele więcej kolorowych pigmentów. Pomadki te nie rozmazują się, nie tracą swojej barwy podczas jedzenia i picia, a dodatkowo niektóre z nich zawierają składniki pielęgnacyjne i ochronne.

5 Pomadki do ust transparentne – chronią one usta dzięki dużej zawartości substancji ochronnych i nawilżających. Ich wyjątkowością jest jednak to, iż zawierają niewielką ilość pigmentów, co powoduje, że usta mienią się blaskiem, a pomadka wydaje się prawie przeźroczysta. Mogą być one stosowane samodzielnie, albo na inną pomadkę na przykład kolorową. W ten sposób pomadce kolorowej można nadać wyjątkowego błysku.

6 Pomadki do ust o przedłużonej trwałości – wysoce napigmentowane pomadki, które pokochały wszystkie kobiety. Posiadają one także około 50% lotnych silikonów, dzięki czemu nie zostawiają one śladu na kieliszkach czy przy pocałunku. Pomadki te, zaraz po nałożeniu, zastygają na ustach tworząc pewnego rodzaju tarczę. Im minusem jest jednak to, że mimo składników nawilżających, nie są polecane kobietom o delikatnych, suchych ustach, ponieważ w dłuższej perspektywie mogą wysuszać je jeszcze bardziej.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy