Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Osłabione włosy po ciąży. Co robić?

Kiedy byłaś w ciąży twoje włosy były po prostu olśniewające, błyszczące, gęste – wprost były twoją naturalną ozdobą. Teraz, kilka tygodni po porodzie masz wrażenie, że jeszcze chwila i z bujnej czupryny pozostanie jedynie wspomnienie? Wypadanie włosów po ciąży dotyka praktycznie wszystkich kobiet i jest zjawiskiem całkowicie normalnym, o ile zatrzymuje się w pewnym momencie. Co jest tego przyczyną i jak poradzić sobie, gdy utrata włosów zdaje się nie mieć końca?

słabe włosy

Dlaczego tracę tyle włosów?

Najprostszą odpowiedzią na to przerażające wiele młodych mam zjawisko jest po prostu huśtawka hormonalna. Podczas ciąży w organizmie niezmiennie królujące estrogeny skutecznie hamują naturalny proces wypadania włosów, a dodatkowo je wzmacniają. Kiedy po porodzie estrogeny opadają, włosy tracą swojego sprzymierzeńca. Dodatkowo okres laktacji potęguje ich osłabienie, stąd też mamy wrażenie, że tracimy ich zdecydowanie zbyt dużo. 

Włosy mają swój określony cykl życia podzielony na trzy fazy – pierwsza to czas wzrostu, który trwa do 8 lat, druga jest kilkutygodniowym czasem przejściowym, w którym włosy przestają rosnąć i przygotowuje się do „wymiany” na nowy. Ostatnia, trzecia faza to czas, w którym mieszki włosowe zamykają się by odpocząć, po czym rozpocząć produkcję nowego włosa. Dopiero po tym czasie stary zostaje usunięty, a na jego miejsce pojawia się kolejny. W ciąży ostatni etap jest zablokowany, stąd też po porodzie tracimy włosy, które powinny wypaść już wcześniej i te, na które akurat przyszła pora. O ile jest to zjawisko całkowicie naturalne, to jeśli trwa ono zbyt długo, albo możesz wyciągać włosy garściami konieczna jest pomoc. 

Pociążowe SOS dla włosów

Oprócz tego, że bez trudu możesz za jednym razem wyciągnąć dłonią pasmo włosów doskwiera ci łojotok bądź łupież ? To znaki, że powinnaś sięgnąć po specjalistyczne metody, które zahamują ten proces. Warto zasięgnąć porady lekarza endokrynologa lub dermatologa, by sprawdzić, czy problem nie tkwi w sprawach zdrowotnych. Drugim krokiem są środki wzmacniające włosy takie jak Priorin. 

Pełna kuracja wspomnianym preparatem doskonale odżywia włosy od środka dostarczając mu wszystkich niezbędnych składników, dzięki którym nie tylko zahamujesz proces utraty włosów, ale przede wszystkim przywrócisz im zdrowy i kuszący blask. Idealnie skomponowana kuracja powinna zawierać w sobie szampon Priorin oraz kapsułki. Myjąc włosy pamiętaj, by masować głowę delikatnie, ale wystarczająco długo – około 3 minuty. Zbawienne glikoproteiny pobudzą komórki i będą wspomagały porost włosów. Szalenie ważną sprawą jest odpowiednia ilość witaminy B; dlatego koniecznie powinnaś zadbać, by dostarczać ją wraz ze stosowaną dietą. Mając jednak na uwadze fakt, że nie zawsze jest to możliwe, warto dodatkowo sięgnąć po kapsułki, które będą bogate w witaminę B5. Sięgając po tego rodzaju preparaty zwróć uwagę żeby w ich składzie znalazły się także : biotyna i L-cystyna. Najlepiej jeśli wybierzesz kurację rekomendowaną przez specjalistów, uznaną przez klientki, które skutecznie uporały się z problemem wypadania włosów. Priorin można kupić choćby tutaj http://www.apo-discounter.pl/priorin-kapsulki-p-1897.html

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy