Polecamy portal: Mama to JA! Mama to JA

Porozmawiaj z innymi mamami na naszym forum dyskusyjnym.

Znajdziesz nas w Google+

Polecamy serwis: Dni płodne. Poznaj charakterystykę cyklu miesiączkowego, metody obliczania dni płodnych.

Kalendarz ciąży

Wybrane artykuły

Seks w ciąży

Kosmetyki i akcesoria dla młodych mam dostępne w aptece

Choć narodziny dziecka to piękne wydarzenie w życiu kobiety, to czas ciąży i połogu może powodować pewne dolegliwości i dyskomfort młodej mamy. Warto wówczas zaopatrzyć się w aptece w takie produkty jak kosmetyki dla mam i kobiet w ciąży, bieliznę dla matki karmiącej, suplementy diety czy akcesoria medyczne. Wszystkie mają służyć poprawie komfortu i zdrowiu kobiety, w tym szczególnym okresie.

kosmakc

Do apteki nie tylko po lekarstwa

Ciąża, połóg i karmienie piersią to czas wielkich zmian w życiu każdej kobiety. W zależności od indywidualnej sytuacji, może on przysparzać większego lub mniejszego poczucia dyskomfortu. Młode mamy zmagają się z takimi problemami jak wciąż zmieniające się ciało i spowodowane tymi zmianami rozstępy czy opuchlizny. Zachwiana gospodarka hormonalna może powodować pojawienie się niedoskonałości na skórze w postaci trądziku lub przebarwień.

Każda kobieta przechodzi przez ten okres inaczej, jednak zawsze potrzebna jest wtedy szczególna pielęgnacja, która pomoże młodym mamom zmniejszyć niektóre z dokuczliwych objawów. Dobrze wyposażona apteka posiada wszelkiego rodzaju produkty, które przydadzą się zarówno kobiecie, jak i dziecku. Już na wczesnym etapie ciąży warto zaopatrzyć się w olejek na rozstępy, bezpieczny balsam do ciała nawilżający skórę i suplementy diety, uzupełniające niedobór witamin. Natomiast tuż przed porodem warto kupić biustonosz do karmienia piersią, wkładki laktacyjne i laktator.

 

Apteka jako alternatywa sklepu dla młodych mam

Ciąża i pierwsze tygodnie z dzieckiem to wyjątkowy czas, w którym kobieta stara się dbać o siebie najlepiej, jak potrafi. W trosce o komfort i zdrowie swoje i maluszka, szuka produktów funkcjonalnych i wysokiej jakości. Ponieważ rynek pełny jest różnego rodzaju akcesoriów dla młodych mam, wybranie bezpiecznych i najlepszych produktów może okazać się trudne. Dlatego zakupy warto robić w aptece, w której wszystkie produkty są przebadane i opatrzone certyfikatem bezpieczeństwa (np. https://www.apteka-melissa.pl/). Dodatkowo apteka jest miejscem,  w którym znajdziemy wszystkie potrzebne produkty i akcesoria, oraz uzyskamy pomoc na temat pielęgnacji swojej i dziecka. Plusem współczesnych aptek jest także fakt, że zajęta maleństwem mama nie musi wychodzić z domu aby zrobić zakupy, ponieważ wiele z nich ma możliwość zakupów online. Dzięki temu produkty są dostarczone do domu w dogodnym czasie, a kobieta zyskuje więcej spokoju i komfortu, który jest jej wtedy szczególnie potrzebny.

 

Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, bardzo prosimy o Twój komentarz. Podziel się swoją wiedzą z innymi mamami, wzbogać tę stronę!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.

Vademecum ciąży

ciąża czy nie? Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Biorąc pod uwagę dostępne i praktykowane metody antykoncepcyjne, stwierdzić można, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest różne, w zależności od stosowanej w danym okresie metody. W literaturze spotkać można pojęcie tzw. wskaźnika Pearla, określające skuteczność metod antykoncepcyjnych.

objawy ciąży Jakie są objawy ciąży?

Spóźniająca się menstruacja, nudności w godzinach porannych i tkliwość piersi mogą zwiastować ciążę u kobiety, aczkolwiek objawy te nie są w 100% pewne.

farbowanie włosów Farbowanie włosów w ciąży

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów w ciąży było odradzane. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi skład farb stosowanych do koloryzacji [...]

testy ciążowe Testy ciążowe

Testy ciążowe wykonywane są w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Prostym sposobem przeprowadzenia testu jest wykorzystanie popularnych pasków testowych.

test PAPPA Test PAPPA

Test PAPPA jest w stanie wykryć nawet dziewięć na dziesięć płodów, u których rozwijają się wady chromosomowe. Powinien zostać wykonany pomiędzy 10. a 13. tygodniem ciąży.

jedzenie w ciąży Co jeść w ciąży?

Nie ulega wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i unikać niektórych, zabronionych dla niej potraw i napojów.

zgaga Zgaga w ciąży

Pieczenie w przełyku połączone z uciążliwym bólem za mostkiem, a także z uciążliwym odbijaniem treścią pokarmową to dolegliwości, które z autopsji zna zdecydowana większość ciężarnych kobiet.

ciąża pozamaciczna Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) powstaje w wyniku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. [...]

Zdrowie kobiety

Zdrowie dziecka

Reklama

Wybrane tematy